שמאי לרכישת דירה | הפורום לרכישת נדל"ן

שמאי לרכישת דירה

כשאנחנו מחפשים דירה לרכישה, הרבה פעמים לוקחים את המחיר שהמוכר מציע כמחיר סופי, פחות או יותר. לעיתים אנחנו יכולים להתמקח ברמה מסוימת אך לא ברמה של יותר מאחוזים בודדים. אך זו הטעות שלנו, שכן אם נעבוד עם האנשים הנכונים, אם נשכור את שירותם של בעלי מקצוע מתאימים, אנחנו כן נוכל להוזיל עלויות באופן משמעותי.

דוגמא קלאסית היא העסקת שמאי לרכישת דירה. שמאי דירות מטרתו לבחון את המבנה מהיבטים שונים ולתת לנו הערכת מחיר עליו. ייתכן מאוד שגם הצד המוכר פנה אל שמאי וקיבל ממנו הערכת מחיר על פיה הוא קבע מה המחיר בו הוא מציע את הנכס למכירה, אך גם אם עשה וגם אם לא, אנחנו יכולים בזמן מו"מ על רכישת הדירה, להזמין שמאי שיקבע מה ערך הנכס. במידה והצד השני רציני ברצונו לנהל מו"מ, הוא יסכים לכך.

שמאי דירות יבחן אלמנטים שונים שקשורים לדירה, הן מבחינה פנימית והן מבחינה חיצונית וסביבתית, וכך הוא יוכל לקבוע הערכת מחיר סבירה. הרבה פעמים הערכה שלו תתבסס גם על נקודות שאנחנו כלל לא חשבנו עליהן במהלך המו"מ. למשל, ייתכן מאוד שערך הדירה נקבע על פי כמות מ"ר מסוים של הדירה, אך השמאי יבחן את המצב ויגלה שחלק מסוים מהשטח הבנוי כלל לא נבנה כחוק או שהוא יגלה שהספירה לא היתה מדויקת. במקרה כזה, ערך הנכס צריך להיות הרבה יותר נמוך.

כמובן שאנחנו צריכים לדרוש ששמאי לרכישת דירה אשר יהיה אחראי על קביעת ערך הנכס, יהיה מטעמנו ולא מטעמו של המוכר, או לפחות שיהיה זה שמאי אובייקטיבי.

שמאי דירות אמור להפיק דו"ח מפורט על מצב הנכס ובכמה הוא מעריך אותו. נקודה שצריך לקחת בחשבון, ייתכן מאוד שהמוכר ירצה להביא שמאי נוסף והוא יקבע מחיר אחר. במידה והמחיר עומד בטווח סביר לעומת המחיר שהשמאי שלנו הציב, אז זה מתקבל על הדעת, אם לא, יש בעיה באחת הערכות. שמאי דירות יוכל, כאמור, לחסוך עלינו עשרות אלפי שקלים, אם הוא רק יפיק עבורנו דו"ח מפורט על גודל, מצב ואיכות הנכס.

יצירת קשר
מלאו פרטיכם בטופס הבא וניצור קשר:


 
play4, play, media control, audio

נקודה חשובה!
 
הפורום לרכישת נדל"ן מספק שמאי דירות מחיר לנכסים אשר מאפשר למוכרים ולרוכשים לנהל מו"מ בצורה טובה ואמינה. אתם מוזמנים לפנות אלינו במייל או בטלפון ואנחנו נשמח לקבוע איתכם פגישה והשמאי שלנו יתחיל לעבוד על הערכת הנכס שעומד בבסיס העסקה.
 
 
 
יצירת קשר

לפגישת ייעוץ חינם וללא כל התחייבות:

חייגו אלינו עוד היום למס' 072-33-80-799
מלאו פרטיכם ונציגנו ייצרו עמכם קשר בהקדם:
play4, play, media control, audio
play4, play, media control, audio

הפורום לרכישת נדל"ן  |  072-33-80-799